Blog

Pırlanta Yakut Bileklikler Star Pırlanta’da!

Yakut

Değerli taşlar arasında en bilinenlerden olan yakut taşı, pek çok kaliteli ve paha olarak değerli bijuteri ürünlerinde dikkat çektiği ve beğenilen bir taş olduğu için tercih edilmektedir. Özellikle pırlanta yakut bileklikler kadınlar tarafından hem pırlantanın parlaklığını ve şıklığını taşıyabildikleri, aynı zamanda yakut taşının gösterişli zarafetini gösterebildikleri sahip olunması kıymetli ürünler olarak karşımıza çıkmaktadırlar.

Yakut taşı dediğimiz taş, çoğumuzun aşina olduğu gibi kırmızı renkten bordoya doğru farklı renk skalasında olan değerli taşlardan bir tanesidir. Kendisi gibi oldukça kıymetli ve şık bir görüntü yaratan safir, zümrüt, kuvars, elmas gibi değerli taşlarla birlikte bileklik vb. takılarda farklı modellemeler yaratılarak kullanılan yakut taşları markamız bünyesinde tasarlanmış olan Star Pırlanta pırlanta yakut bileklikler şeklinde oldukça dikkat çekici, uzun yıllar modası geçmeyecek klas ürünler olarak mücevher koleksiyonunuza yer alabilmektedir.

Değerli taşlar arasından elmastan sonra gelen ikinci en değerli ve en sert taş olan yakut taşı, elde edilmesi zor koşullara sahiptir. Bu yüzden de zor bulunan değerli taşlar kategorisinde değerlendirilmektedir. Piyasadaki yakut taşlarının çoğu kalite olarak beklentileri karşılayamasa da Star Pırlanta bünyesinde satılan tüm yakut taşlı bileklikler vb. takılar en iyi kaliteye sahip yakut taşlarının işlenmesiyle en modern şekilde oluşturulmaktadır.

Yakut Taşının Özellikleri ve Kullanım Alanları

Yakut taşı, özellik olarak çok eski dönemlerden beri şans getirdiğine inanılan bir taştır. Bu inanç sayesinde yüzyıllar boyunca çok fazla değerlendirilerek kullanılan değerli taşlardan biri olan yakut taşı günümüzde de hem değerli hem de inanç gereği güzel enerjiler verdiğine inanılan bir taş olarak kullanılmaktadır.

Küpe, kolye, yüzük, bileklik gibi mücevheratlarda sevilerek kullanılan yakut taşı, özellikle pırlanta koleksiyonları dahilinde üretilen bilekliklerde zamansız tasarımlar yaratılarak şıklığa şıklık katan modellemelerde yer almaktadır. Modelleme şekline göre, taşların işlenme kısmında yer alan detaycılığa göre ve taşın büyüklüğüne göre fiyat aralıkları değişen pırlanta yakut bileklik modelleri tüm şık davetlerde, zarafetin gösterilmek istendiği sosyal ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Sitemizde yer alan pırlanta yakut bileklikler de tam olarak istediğiniz şıklığı ve dikkat çekici görüntüyü sizlere sağlayabilecek kaliteye sahiptir. Karat, şekil, berraklık ve renk yönünden de en iyi kalitede olan yakut taşı eklentili bilekliklere göz atmak için sitemizi dilediğiniz zaman ziyaret edebilir, birbirinden zevkli mücevher koleksiyonumuza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir