İade ve Değişim Koşulları

Starpirlanta.com.tr’dan alınan ürünler hiç kullanılmadan, satılabilir özelliğini kaybetmeden teslim tarihinden itibaren yedi(14) iş günü içerisinde firmamızla irtibata geçilerek yerine başka bir ürünle değiştirebilir ya da 4077 sayılı tüketicinin korunması konulu kanun kapsamında ücret iadesi yapılabilir. İade ve değişim için ürün ve ambalajına zarar vermeden faturanın aslı ile beraber şirket merkezimize ürünü 14 iş günü içinde ulaştırmanız gerekmektedir. İade sırasında oluşacak kargo masrafları firmamıza ait değildir. Ürün firmamıza ulaştıktan ve gerekli kontroller yapıldıktan sonra gerekli işlem sağlanacaktır.

Havale ile yapılan sipariş iptalleri sonrası iadeler ortalama 2 iş günü içinde, kredi kartı iadeleri ise ortalama 3 iş günü içinde yapılacaktır. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanızı öneririz. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı size bildirildikten sonra tüm bedel kredi kartınıza ya da havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılacaktır.

Star Pırlanta’nın müşterinin özel isteğine göre hazırlanan veya değiştirilen ürünlerin iadesi ya da değişimi yapılamaz.

Değişimlerde yeni alınacak ürünün tutarı, değişmesi istenen ürün tutarından daha düşük olmamalıdır.

Ürünün tarafımıza geri ulaştırılması sürecindeki sorumluluk müşteriye aittir. Müşteri; ürünü sigortalı bir şekilde bize yollamak için aşağıdaki hususlara dikkat etmelidir:

Ürün, ‘402003134’ koduyla Yurtiçi Kargo’dan alıcı kısmına ‘Yurtiçi Kargo Cağaloğlu Şubesi Brinks Güvenlik Hizmetleri Star Pırlanta’ yazılarak yollanmalıdır.

Pırlantanızı nasıl bozdurabilirsiniz?

Sadece Star Pırlanta’dan aldığınız markamıza ait pırlantalı ürünlerin alımını aşağıdaki prosedürlerle yapıyoruz. Alım tarihinizden itibaren bir yıl içinde bozdurmak istediğinizde %30 kesintiyle; ikinci yılda bozdurmak isterseniz %40 kesintiyle ve üçüncü yıl bozdurmak istediğinizde %50 kesintiyle ödeme yaparak gerçekleştiriyoruz. Daha uzun sürelerde ise hem mücevherin durumu incelenerek hem de pırlanta ve altının günlük kurları üzerinden değerlendirme yapılarak ne kadar kesinti yapılacağına karar verilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.