Blog

Harika Tasarımlarıyla Pırlantalı Zümrüt Bileklikler

Zümrüt bileklik

Takı konusunda her zaman şıklığın ve zarafetin ön planda olduğu seçimler yapan mücevherat meraklısı kişiler için, zümrüt taşının önemi yadsınamaz. Çok eski dönemlerden günümüze en değerli taşlardan biri olarak gelmiş olan zümrüt taşı, özellikle Osmanlı döneminde çok fazla tercih edilen; padişahların kılıçlarında özellikle yer verdikleri şık ve beğenilen taşların arasında yerini günümüzde de korumaya devam etmektedir.

Zümrüt hakkındaki olumlu düşüncelerin devam etmesiyle birlikte, bu mücevheri pırlanta gibi değerli ve dikkat çekici taşlarla bir arada kullanarak ortaya çıkartılan modellemelerden olan pırlantalı zümrüt bileklikler de oldukça dikkat çekmiş ve kadınlar tarafından müthiş ilgi görmüştür. Genelde sıralanmış pırlanta taşların ortasında konumlandırılan zümrüt taşı, müthiş yeşil tonlarıyla göz kamaştırıcı bir şekilde takı tasarımlarında yer alır.

Elde edilen doğal zümrüt yaşı bazen yarı saydam bazen tam saydam olabilmektedir. Renk olarak da yeşilin koyu ve hafif açık tonlarından bazen kahverengiye varan tonlamalara sahip olan zümrüt, oldukça da hassas bir taş olduğundan sert darbelerden vb. zorlayıcı koşullardan uzak tutulması gereken bir taş çeşididir.

Zümrüt ve Pırlantanın Buluştuğu Eşsiz Bileklikler

Star Pırlanta zümrüt bileklik modellerini genelde çok aşırıya bakmadan, görüntü olarak şıklığı ve eşsizliği temsil edecek şekilde tasarlamaktadır. Tasarımlarında farklı karat ağırlıklarına sahip olan zümrütleri ve pırlantaları kullanan marka, tasarım konusunda oldukça başarılı olduğundan ötürü tasarladığı her bileklik modeli ile kullanıcılarından tam not almayı başarmıştır.

Zümrüt, doğada nadir bulunan taşlardan olduğundan zaten değer olarak oldukça kıymetlidir. Bir de bu taş başka mücevherlerle bir araya getirilerek kullanıldığında son derece dikkat çekici bir görüntü ortaya çıkartılır. Sitemizde şu an mevcut bulunan pırlantalı zümrüt bileklik modelleri arasından ister damla şeklinde oluşturulmuş zümrüt taşlı bilekliği, ister baget şeklinde bilekliğe eklenmiş zümrüt taşlı modeli ve ya isteğinize göre birkaç zümrüt taşının bir arada kullanıldığı modeli zevkinize göre alabilir ve dikkat çekmek istediğiniz, şık olduğunuz her bir ortamda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda inanış olarak asaleti simgelediği de düşünülen zümrüt taşı, özel günlerde sizler için özel bir yeri bulunan kişilere zümrüt taşlı bileklikler şeklinde verilebilecek en asil hediyelerden bir tanesi de olmaktadır. Tenle teması sonrası parlaklığı ve rengi ile göz kamaştıran zümrüt taşını, Star Pırlanta markası altında tüm sertifika belgeleri ve ürün bilgileriyle güvenilir bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir