inci Takım
3754 TL
İncili Takım
4576 TL
İncili Pırlanta Takım
5690 TL
Pırlanta Taşlı İnci Takı..
16458 TL
Pırlanta Okulundan / Kadınların Vazgeçilmesi Takılar

Günümüzde kadınların vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alan takı ve mücevherin öyküsü insanlık tarihi kadar eskilere dayanıyor. Tarihte ilk takılar deniz kabukları ve hayvan dişlerinden yapılırken, dünyada gerçek anlamda ilk kuyumculuk Mezopotamyada ortaya çıkarak yayılmış.


Takılar, zamanla giysinin ayrılmaz bir parçası olmuştur. Dünyevi değerler önem kazandıkça ve insanın yaşam tarzı zenginleştikçe, takının önemi de artmıştır.


Günümüzün en değerli madenlerinden biri olan altın hem kolay işlenilebilir olması hem de pratik yaşamdaki kolaylıkları nedeniyle bolca kullanılıyor. Altın, takı olarak günümüzde sosyal hayatımızda halen çok önemli bir yer tutuyor. Böylesine mutlu anları anımsatan altın, elimize şık bir kolye, yüzük, küpe, broş ya da bilezik olarak ulaşmadan önce yoğun bir çalışma dizisinden geçiyor.


Gerek dinsel nedenlerin, gerekse kendini beğendirme çabasının bir sonucu olarak insanın ilgisini sürekli çeken takıların ilk örnekleri taş, kemik, deniz kabukları ve fildişinden yapılırken, maden işçiliğinin başlamasıyla bunların yanı sıra tunç, gümüş özellikle altın takılar yoğun bir biçimde kullanılmaya başlanmış. Takılar en çok kadınlar tarafından kullanılsa da, zaman içerisinde erkekler de takıyı çok sevmişler ve onların da hayatlarının önemli bir parçası haline gelmiş. Hem dini, hem dünyevi amaçlarla kullanılan takılarda bazen her iki amaç da birbiriyle sımsıkı bağlantılı...


Takı ve aksesuar ürünleri, doğada bilinen tüm maddelerden yapılabilmektedir.
Daha fazlası için pırlanta okulu bölümümüzü ziyaret ediniz.