Sedef Taşlı Resimli Bile..
91 TL
Sedef Taşlı Resimli Bile..
91 TL
Vav harfli zirkon taşlı ..
180 TL
Pırlanta taşlı sonsuzluk..
182 TL
Vav harfli zirkon taşlı ..
186 TL
Altın kalp figürlü bilek..
230 TL
Altın Göz Bileklik
264 TL
Fantazi Zirkon Taşlı Alt..
272 TL
Kalp şans figürlü altın ..
276 TL
Küçük Altın Yusufçuk Bil..
280 TL
Sonsuzluk Altın Bileklik..
296 TL
Altın anartar bileklik
300 TL
Yusufçuk Altın Bileklik
310 TL
Altın nal figürlü bilekl..
312 TL
Göz Motifli Kartanesi Bi..
324 TL
Altın Sonsuzluk Bileklik..
340 TL
Altın Plaka Harf Bilekli..
366 TL
Yusufçuk Altın Bileklik
372 TL
Altın balık figürlü bile..
384 TL
Altın kelebek bileklik
392 TL
Sayfa: 1 / 6 1 2 3 4 5 6
Pırlanta Okulundan / Kadınların Vazgeçilmesi Takılar

Günümüzde kadınların vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alan takı ve mücevherin öyküsü insanlık tarihi kadar eskilere dayanıyor. Tarihte ilk takılar deniz kabukları ve hayvan dişlerinden yapılırken, dünyada gerçek anlamda ilk kuyumculuk Mezopotamyada ortaya çıkarak yayılmış.


Takılar, zamanla giysinin ayrılmaz bir parçası olmuştur. Dünyevi değerler önem kazandıkça ve insanın yaşam tarzı zenginleştikçe, takının önemi de artmıştır.


Günümüzün en değerli madenlerinden biri olan altın hem kolay işlenilebilir olması hem de pratik yaşamdaki kolaylıkları nedeniyle bolca kullanılıyor. Altın, takı olarak günümüzde sosyal hayatımızda halen çok önemli bir yer tutuyor. Böylesine mutlu anları anımsatan altın, elimize şık bir kolye, yüzük, küpe, broş ya da bilezik olarak ulaşmadan önce yoğun bir çalışma dizisinden geçiyor.


Gerek dinsel nedenlerin, gerekse kendini beğendirme çabasının bir sonucu olarak insanın ilgisini sürekli çeken takıların ilk örnekleri taş, kemik, deniz kabukları ve fildişinden yapılırken, maden işçiliğinin başlamasıyla bunların yanı sıra tunç, gümüş özellikle altın takılar yoğun bir biçimde kullanılmaya başlanmış. Takılar en çok kadınlar tarafından kullanılsa da, zaman içerisinde erkekler de takıyı çok sevmişler ve onların da hayatlarının önemli bir parçası haline gelmiş. Hem dini, hem dünyevi amaçlarla kullanılan takılarda bazen her iki amaç da birbiriyle sımsıkı bağlantılı...


Takı ve aksesuar ürünleri, doğada bilinen tüm maddelerden yapılabilmektedir.
Daha fazlası için pırlanta okulu bölümümüzü ziyaret ediniz.